Magio Beach volley Cup
Magio Beach volley Cup

Magio Beach volley Cup

Magio Beach volley Cup

30 júla 2016 sa uskutočnil v Bratislave už tretí ročník benefičnej športovej akcie Magio Beach Volley Cup. Piesok na brehu Dunaja lietal rovnako vysoko, ako lopty hráčov na tomto medzinárodnom turnaji, kde proti sebe hrali dvojice nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Maďarska či Rakúska. Súťažiaci nasadili šialené tempo. Krása hráčok občas padla za obeť teplu, no všetci sa tešili nielen z ich výkonov, ale aj zo sexi plaviek od piesku...

Mágio pláž je už dlhoročne počas letných mesiacov znamením super eventov, športových podujatí, kultúrnych udalostí. Preto sme radi, že aj Beach volejbalový turnaj sa konal práve tu, v krásny sobotný predposledný júlový deň. Plánovaná exhibícia osobností sa uskutočnila o 12 hodine.  Peter Varinský za Markízu, Ivana Ilgová za rádio Slovensko a Jožko Horniak za Ahojvedu bojovali v exhibičnom zápase. Najviac nás však potešila pocta, že naše športové podujatie prišiel podporiť pán minister školstva Peter Plavčan. Ukázal tým svoj spoľahlivý charakter aj odhodlanie, že naozaj reálne a osobne podporuje aj šport ako taký. Zároveň však ukázal aj zmysel pre humor: "Myslím, že v plážovom volejbale by sa vôbec nemalo hodnotiť iba na základe bodového stavu v zápase. Treba aj tu inovovať a pridať aj estetické hodnotenie a celkový dojem." vtipne poznamenal Peter Plavčan.

Celkovo bol turnaj veľmi kvalitne obsadený v oboch kategóriách mix a muži, zúčastnili sa dvojice zo Slovenska, Čiech, Rakúska a Maďarska, čo je jedinečné. Bojovné beach volejbalové zákroky, radosť, drina, odhodlanie, ale aj sklamanie, či bezradnosť, to všetko sme mohli v sobotu vidieť na piesku. Krásne počasie dá pri športovom výkone poriadne zabrať, preto mali niektorí športovci problém udržať si výkonnosť počas celého dňa.

Tina Zlatoš Turnerová

organizátorka, beach volejbalistka
a poradkyňa zdravého životného štýlu.