New Boswellia seratta

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Boswellia serrata

Lactose-free Product Gluten-free Product From 15 years No GMO

Extrakt zo živice Boswellia serrata s obsahom až 85 % kyseliny boswellovej obohatený o BioPerine®. Účinná kombinácia látok na podporu pohybového aparátu a správnu činnosť kĺbov.

Boswellia serrata
Package:
Price:
0.00 €

Basic product description

Boswellia serrata (Kadidlovník pilovitý) je vzácny strom z čeľade brezulovitých, ktorý dorastá do výšky 2-8 metrov. Najčastejšie sa vyskytuje v severnej a strednej Indii a severnej Afrike. Tento strom je charakteristický prítomnosťou viacerých kmeňov, listov s pílkovitými okrajmi, ktorým vďačí za svoj druhový názov a drobných bielych kvetov. 

Najviac sa zo stromu využíva živica, ktorá sa odoberá zo stromov starších ako 8 rokov. Živica chráni strom pred poranením tak, že zaceľuje rezy na kôre a usmrcuje prítomné patogény. Pestovatelia s cieľom získania živice tak musia narušiť kôru, čím sa uvoľní živica, ktorá sa odoberá do špeciálnych bambusových košov a ďalej sa spracúva na prášok či extrakty. Živica je charakteristická svojou vôňou, ktorú spôsobuje prítomnosť látok nazývaných terpény.

Spomínaná živica mala už v tradičnej indickej medicíne svoje využitie pri liečbe zápalov, pásového oparu či rôznych kardiovaskulárnych ochorení.

Extrakt získavaný zo živice kadidlovníka pilovitého pozitívne pôsobí na pohybový aparát a prispieva k udržaniu normálneho stavu kĺbov. Prispieva tiež k správnemu obehu v jemných krvných cievach a kapilárach, vďaka čomu má pozitívny účinok na udržanie normálnej činnosti srdca a hladiny cholesterolu v krvi.

Boswellia serrata obsahuje viacero účinných látok, no najsilnejšie účinky majú boswellové kyseliny, ktoré sú známe pre svoje protizápalové vlastnosti. Nadácia pre artritídu (Arthritis Foundation) odporúča denne prijať 720 mg kyseliny boswellovej. Tieto látky majú obdobný účinok ako kyselina acetylsalicylová prítomná v aspiríne s rozdielom, že boswellové kyseliny nedráždia tráviaci trakt. Vďaka spomínaným protizápalovým účinkom prispievajú aj k normálnej činnosti gastrointestinálneho traktu.

BioPerine® je patentovaný štandardizovaný extrakt z čierneho korenia, ktorý niekoľkonásobne zvyšuje vstrebateľnosť, a tým aj účinnosť boswellových kyselín v organizme. Prispieva k zdraviu čriev, pohlavného systému u žien a normálnej funkcií dýchacieho systému.

Produkt Boswellia serrata obsahuje: 

 • Extrakt zo živice Kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata)
 • Extrakt z plodov Korenia čierneho BioPerine® (Piper nigrum)

The product is intended for

 • pre ľudí, ktorých trápia problémy s pohybovým aparátom (opuchy, stuhnutosť, prejavy osteoartritídy)
 • pre ľudí s nadmernou záťažou kĺbov (športovci, ťažko pracujúci ľudia, ľudia s nadváhou)
 • pre ľudí, ktorí trpia chronickými ochoreniami dýchacej sústavy
 • pre ľudí, ktorých trápia problémy s tráviacou sústavou

Recommended dosage

1x denne 2 - 3 kps s jedlom

Serving instructions

Kapsule je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Nutritional values

Obsah v 1 kapsule*GDA %
Extrakt / Extract Boswellia serrata 85 %300 mg 
Extrakt / Extract Piper nigrum (BioPerine®)5 mg 

* GDA% - guideline daily amounts - percentage of daily value per serving. Reference intake of an average adult (8400 kJ / 2000 kcal).

** GDA% - not specified

Extract from the resin of Boswellia serrata, extract from the fruits of Black pepper BioPerine® (Piper nigrum), gelatin capsule (color: copper complex of chlorophyllins).

WARNING

Not suitable for children under 14, pregnant and lactating women. The established recommended daily dose must not be exceeded. Store in a dry environment, at a temperature up to 25 °C, in a well-closed container, out of reach of small children. Do not expose to direct sunlight. Do not use as a substitute for a varied and balanced diet and a healthy lifestyle.

Decision ÚVZSR OBPV/4717/2006/Ht

No doping - the product does not contain any substance from the List of Prohibited Substances of the World Anti-Doping Code. The product does not contain preservatives or genetically modified ingredients.

Boswellia serrata

Product reviews

 • 5 stars
  0 x
 • 4 stars
  0 x
 • 3 stars
  0 x
 • 2 stars
  0 x
 • 1 star
  0 x