Get the Serrapeptase Plus pack now +30% content for the price of the classic pack. More on...

Na cestách stále s produktom PROBIODOM
Na cestách stále s produktom PROBIODOM

Na cestách stále s produktom PROBIODOM

Na cestách stále s produktom PROBIODOM

K športovcovi neodmysliteľne patria predovšetkým vhodné doplnky výživy, ktoré sú nevyhnutné pre podávanie čo najlepších výkonov, aktívnu regeneráciu po záťaži, či nabudenie pred výkonom.

So samotnými pretekmi a ním prechádzajúcou prípravou -  sústredeniami,  sú bezprostredne spojené hodiny presunov a cestovania. U mňa konkrétne sú takéto presuny dosť zdĺhavé, na štarty ktoré niekedy absolvujem aj dva krát až tri krát do mesiaca sa presúvam mnohokrát aj tisíc alebo dvetisíc kilometrov vlakom, autom alebo autobusom. Pre nejakú konkrétnejšiu predstavu môžem povedať, že aj keď je ešte len apríl v tomto roku som už kvôli príprave, sústredeniam, presunom za trénerom či cestovaním na preteky precestovala „po zemi“ sedem tisíc kilometrov. Takéto presuny sú náročné a mne na nich pomáhajú aj prípravky od spoločnosti KOMPAVA – konkrétne probiotiká PROBIODOM.

Probiotiká PROBIODOM KompavaTento produkt využívam predovšetkým počas dlhých ciest, resp. pred vycestovaním. Dávkovanie je štandardné 2 kapsuly 3 krát denne. Mne osobne to pomáha náročné cestovanie lepšie zvládať. Tento produkt vďaka bakteriálnym kmeňom, ktoré obsahuje napomáha lepšiemu tráveniu, obnovuje črevnú mikroflóru a priaznivo pôsobí aj na imunitný systém. Podieľa sa takisto aj na tvorbe niektorých vitamínov a minerálov v tele ako sú niacín, kyselina listová, riboflavín a vitamíny skupiny B – B6 a B12. Produkt zvyšuje aj nutričné hodnoty potravín, lepšiu stráviteľnosť a využiteľnosť minerálov a vitamínov.

PROBIODOM používam od začiatku tohto roka, kedy som absolvovala presuny na tréningové sústredenia do Španielska či do Juhoafrickej Republiky. Presun na Mallorcu bol náročný z hľadiska nočného cestovania, kedy sme už o 2.00 ráno vycestovali na letisko. V mieste destinácie sme boli o 11.00 – tráviace ťažkosti sa u mňa neobjavili. Podobne to bolo aj počas presunu do Juhoafrickej Republiky, kde bola cesta omnoho dlhšia a náročnejšia. Dokopy presun trval vyše 24hodín. Tu som probiotiká používala aj počas cesty podľa uvedeného dávkovania. V minulosti som mala problém s tráviacimi ťažkosťami nielen počas cesty ale aj po príchode. PROBIODOM mi tieto cesty spríjmnil a pomohol ich zvládnuť bez problémov, ktoré by ovplyvňovali aj následný tréningový proces a prípravu. U športovcov sú aj takéto produkty súčasťou prípravy, hoci sa to mnoho krát zdá možno nepotrebné a človek na takéto podporné veci vôbec nemyslí. Podľa mňa by to však malo byť neodmysliteľnou súčasťou.

Katka Berešová